Kdo jsme a jak pracujeme

Podporujeme rodičovství, partnerství a rodiny. Provázíme vás v náročných situacích při rozpadu vašich rodin. Pomáháme, pokud vás potká partnerská krize. Posilujeme zdravé vztahy v rodinách s dětmi. Podporujeme vás na cestě změnou, protože víme, Jak Dál.

V týmu máme průvodce, poradce, terapeuty a psychology. Podle vašich potřeb a situace, ve které nacházíte, vždy hledáme nejvhodnější cestu, abyste se mohli posunout dál.

Jsme tu pro

Děti

Pomáháme dětem při jejich rozvoji, zvládání duševních nesnází a učení se novým kompetencím. Pracujeme s dítětem individuálně, nejčastěji však se zapojením rodičů. Rodiče vnímáme jako hlavní katalyzátor změny v rodinném uspořádání a v podpoře dítěte v náročné situaci.

Dospívající

Podporujeme mladé v rámci individuálních setkání i v zážitkových skupinových programech, kde mohou s námi i vrstevníky bezpečně otevírat svá témata, rozvíjet se, sdílet pocity, vyrovnávat se s tím, co je trápí. Zaměřujeme se na posilování zvládání změn v jejich životě a podporu ve chvílích, kdy to potřebují.

Dospělé

Dospělé nejčastěji provázíme v oblastech týkající se partnerských vztahů nebo rozpadu rodiny, kdy rodiče potřebují nastavit rodičovství pro rozchodu nebo rozvodu. Ať už řešíte partnerský vztah, na kterém chcete pracovat, nevíte jak dál nebo zvažujete rozchod, řešíte rodičovství, jsme tu pro vás.

Odborníky

Vzděláváme sociální pracovníky a další odborníky v akreditovaných kurzech. Můžeme je také dále metodicky provázet, protože nám záleží na rozvoji oblasti práce s rodinou.

S vámi na cestě změnou… Jak to u nás chodí?

Haló! Jste tam?

Ano! Rádi vás slyšíme! (vidíme, čteme…) Když nás kontaktujete, většinou vás nejdříve vyslechne naše koordinátorka. Ta se vás vyptá, v jaké situaci jste, a domluví se s vámi na dalším postupu.

Všechny naše služby, které poskytujeme dětem, dospívajícím a dospělým (nebo celým rodinám) najdete na hlavní stránce webu. Nedělejte si s tím velkou hlavu, na konci úvodního setkání se společně domluvíme jakou cestou se vydat.

Koordinátorka s vámi domluví termín a formu úvodního setkání. Dozvíte se, kde se potkáme, jak dlouho bude naše setkání trvat a co nás čeká.

Pokud vám spolupráci s námi doporučil OSPOD, nebo k nám přijdete na základě rozhodnutí soudu, řekneme si více také o tom, jak bude probíhat spolupráce mezi námi všemi.

Co se řekne v Jak Dál? v Jak Dál? i zůstane.

Pokud se s námi rozhodnete spolupracovat, budeme toho potřebovat o vás něco málo vědět. Ujišťujeme vás, že vaše osobní údaje shromažďujeme vždy jen v nezbytném rozsahu a k jejich zpracování přistupujeme korektně, zákonným a transparentním způsobem a s maximální odpovědností.

Jak přesně shromažďujeme a zpracováváme vaše Osobní údaje, si můžete přečíst tady.

Všichni v týmu Jak Dál? z.s. ctí pravidlo: „Co se řekne v Jak Dál? v Jak Dál? i zůstane.“ Na mou duši, na psí uši! Pokud by došlo na něco, co je potřeba sdílet například s dalším odborníkem, který není člen týmu, vždy to s vámi nejdříve probereme. Všichni dodržujeme etické kodexy našich profesí a hlavně víme, že co nám svěříte, je citlivé a jen vaše. Jedinou výjimkou z pravidla je, pokud byste se dopouštěli trestného činu, nebo jej plánovali. Před tím prostě zavřít oči nemůžeme.

Hurá! Potkáme se.

Já? Ty? My všichni? Kdo vlastně?

Když se potkáme poprvé, budeme zjišťovat, co přesně potřebujete, aby vám i vaší rodině bylo lépe. Domluvíme rámec spolupráce a to, čeho chcete dosáhnout. Ujasníme si, koho v rodině, případně i mimo ni, se bude naše spolupráce týkat.

Chceme, aby podpora byla dostupná, a proto u nás máte první konzultaci zdarma. Můžete zjistit, jak to u nás vypadá, vyzkoušet si, jestli si budete vyhovovat s pracovníkem a jestli vám spolupráce s naší organizací dává smysl.

Pokud vás k nám pozval OSPOD nebo soud, za služby platit nebudete vůbec. Přečíst si o tom, jak bude naše spolupráce probíhat můžete tady.

Ceny všech služeb organizace zjistíte tady.

Jak to bude dál?

Když vás potká nějaká nesnáze nebo je situace v rodině složitá, nespraví to kouzelná hůlka ani jedna konzultace u sebelepšího odborníka.

Když vás potká nějaká nesnáze nebo je situace v rodině složitá, nespraví to kouzelná hůlka, ani jedna konzultace u sebelepšího odborníka.

Proto je pravděpodobné, že se potkáme vícekrát. Obvykle se rozsah naší podpory pohybuje mezi 5–20 setkáními. Aby to někam vedlo, bude fajn, když se budeme setkávat pravidelně. Většinou se vídáme jednou za čtrnáct dní, ale bude záležet na vaši situaci.

V našem týmu pracují lidé, kteří se specializují na různé oblasti, všichni vám mohou být nápomocni. Po domluvě s vámi si je k setkání můžeme pozvat. 

Někdy se může stát, že se vám nebude na spolupráci s námi něco líbit. Budeme rádi, když nám o tom řeknete nebo napíšete, protože jedině tak můžeme něco změnit. Návrhy, stížnosti, doporučení můžete podat kdykoliv, anonymně nebo jmenovitě, a to několika způsoby.

Je samozřejmé, že spolupráci s námi můžete kdykoliv ukončit.

Máme hotovo?!

Jakmile budete cítit, že jsme svou roli splnili, zhodnotíme společně, jak se vám i nám vedlo.

Pak budeme držet všechny pěsti, aby se vám na vaší cestě dařilo.

Pokud bude v budoucnu potřeba, můžete se na nás znovu obrátit. Však už se známe.

Koho a kdy kontaktovat?

nas-tym-michaela-hrubanova

Michaela Hrubanová

Koordinátorka služeb v Jak Dál? z.s.

Doporučil Vám návštěvu soud či OSPOD? Probíhá opatrovnické řízení o vaše dítě? Potřebuje nastavit rodičovství po rozpadu rodiny?
Zavolejte nám na tel. č.:

Potřebujete se objednat na úvodní setkání, řešíte vztahové nebo rodičovské otázky?
Zavolejte nám na tel. č.:

Nevíte si rady a potřebujete se poradit?

Napište nám
Přesunout se na začátek
CZE | ENG | GER