Reference

Reference a zpětné vazby účastníků, dětí i rodičů, s nimiž jsme pracovali v rámci našeho programu Dětský průvodce rozvodem

Kroužek se mi moc líbil

Kroužek se mi moc líbil, protože jsme mohli vyjádřit co se u nás doma děje a že jsme hráli hry a našla jsem nové kamarády! Dalším dětem bych vzkázala, ať se do toho moc nepletou, když se rodiče HÁDAJÍ! A rodičům bych poradila, aby se k dětem chovali hezky a nehádali před DĚTMA!!

Dívka, 10 let

Kroužek Dětský průvodce světem rozvodu je ojedinělý

Program kroužku i práci lektorek hodnotím velmi vysoko – existují i jiné organizace, které nabízejí práci s dětmi v rozvodu, ale kroužek Dětský průvodce světem rozvodu je ojedinělý: rodič ví, že dítě nezažije „jen“ práci s emocemi a odreagování, ale problémy se řeší i v racionální rovině, probíhá otevřená komunikace na citlivá témata. Velmi cenná je možnost konzultace rodiče s lektorkami. Účast našeho dítěte v kroužku byla určitě důležitá a přínosná pro celou rodinu, kroužek nám pomohl ukončit nejhorší etapu rozvodu – spor o péči o děti. Vědomí, že je o dítě po psychické stránce nějak postaráno, bylo pro mne osobně největším pozitivem. Velmi jsem také ocenila existenci pracovního sešitu – společné listování sešitem bylo výbornou příležitostí, jak nenásilně zavést hovor na citlivá témata a dát možnost dítěti zeptat se, na co potřebuje. Než začal syn chodit do kroužku, dost těžko jsem hledala chvilky, kdy začít takový rozhovor, aby to nebylo moc násilné. Syn zpočátku do kroužku chodit vůbec nechtěl, bylo mu líto volného času, o který přichází. Ale z kroužku odcházel vždy v dobré náladě, vyprávěl, co zajímavého dělali, výtvarné aktivity ho vyloženě bavily. Když kroužek skončil, řekl mi, že je rád, že tam chodil. Mně a tuším, že i jeho tatínkovi, spadl kámen ze srdce, když jsme se dozvěděli, že náš rozvod prožívá normálně a není na pokraji zhroucení či deprese, jak jsme si mysleli a jak to chvilkami vypadalo. Díky.

Kamila

Průvodce světem rozvodu je skvělý nástroj

Průvodce světem rozvodu je skvělý nástroj, který umí pomoci dětem vyznat se v sobě během náročného, stresového období, kterým rozvod rodičů rozhodně je a pro dítě je nezúčastněný průvodce tímto obdobím nepostradatelný. Průvodce světem rozvodu umožňuje pracovat s psychikou dítěte tak, že je dítě hravým a tvořivým způsobem vedeno k pochopení sebe i toho, co se kolem něj děje. Dítěti umožňuje se přirozeně, bez nátlaku a hodnocení projevovat, vyjadřovat, poznávat, objevovat nové možnosti, smysl v nové realitě a přijmout nutné změny, kterými prochází. Úvod do specifik práce s dětmi v podání Bc. Terezy Dlouhé mi postačil k tomu, abych si osvojila základy hravé formy Průvodce světem rozvodu a porozuměla principu, jak tento nástroj používat a jaký efekt přinese samotnému dítěti. Děkuji.

Hana

Do kroužku se vždy těším

Těším se do kroužku vždycky a pořád. Tenhle kroužek mi pomáhá pochopit rozvod mých rodičů a mám to tu prostě ráda.

Dívka, 12 let

Nejlepší kroužek

Chlapec, 6 let

Velmi přínosná práce s dětmi

Vnímam ako veľmi prínosnú prácu s dětmi, kterých rodičia prechádzajú rozvodom alebo rozchodom. Dospelí si vedia o pomoc požiadať, deti sú v týchto situáciách často samé. Je fajn, že sú ľudia, ktorí sa chcú týmto deťom venovať a poskytnú im pomoc.

Katarína

Kroužek pro děti vidím jako velice důležitý

Kroužek pro děti, kterým se rodiče rozešli nebo rozvedli, vidím jako velice důležitý a dosud nikde neprobíhající. Jedná se o ojedinělý projekt v ČR. Vnímám ho jako užitečný a lehce pro děti uchopitelný, také však nápomocný rodičům. Jsem ráda, že mohu klientům nabízet tento kroužek! Všem vřele doporučuji.

Dana

Díky za Dětského průvodce světem rozvodu

Díky za Dětského průvodce světem rozvodu, je skvělé, že konečně někdo myslí na ty, kterých se rozvod týká nejvíce – na děti. Průvodce je přehledný, nabízí dětem různé pohledy na rozvod a především kamaráda, který jim je v tak těžké životní situaci oporou.

Blanka

Dětská duše všechno vidí úplně jinak

Jsem matka dvou dcer, od jejich táty jsme odešly v jejich 8 a 7 letech. V naší rodině nešlo o nic zásadního, jen nebyla chuť o vztah dále bojovat, tak jsem zvolili pro nás dospělé jednoduší cestu, a to rozdělit domácnosti a žít každý zvlášť. Asi po půl roce odděleného soužití mě oslovila kamarádka, ať navštěvují holky tento kroužek pod fondem ohrožených dětí. Trochu jsem se zprvu bránila, měla jsem pocit, že náš rozchod byl zvládnut – bez zatahování dětí do našich problémů, ale přesto jsem se rozhodla holky přihlásit, po dohodě i s jejich tátou, který s tím neměl problém. Nevěřila jsem s jakými otevřenými pocity a vyslovenými problémy začaly holky z kroužku přicházet. Poznaly se tam s dětmi se stejným „problémem“ mnohdy bohužel i daleko větším. Doma mi pak své získané informace předávaly, doteď hrajeme autobus… a ona je to vážně skvělá hra – jak pochopit jiného a pochopit sebe, zvládat emoce, nechat projít myšlenku, pocit… Za mě doporučuji tento kroužek všem, nařídila bych ho povinně dětem z rodin, kde mají problém se partneři domluvit a doporučila bych všem dětem i ve střídavé péči. Dětská duše všechno vidí úplně jinak než my dospělí! A tohle je jedna z kvalitních pomocí, když už nejsme schopni udržet jim tu pravou rodinu! Jinak holky tak moc tento kroužek bavil, že by chtěly docházet i dál. Ale mají vyčerpáno a prošly výborně, takže vlastně já za sebe i jejich tátu děkuji, že jsme díky této nadaci pro nás nepsanou formou dostali ohodnocení „v mezích normy zvládnutý rozchod“. Ono rozejít se v klidu jde, ale děti vždy o mnoho jistot přijdou a na jejich duši navždy zůstane šrám a pokud ho zvládnou, ztratí se i tenhle šrám mezi ostatními drobnými jizvičkami a ony mohou jít dál a žít a zvládnout své budoucí dospělácké životy. Moc vám všem v nadaci děkuji, děláte to úplně nejlíp, jak jen to jde!

Andrea
Přesunout se na začátek
CZE | ENG | GER