Příběh jako cesta k rozvoji komunikačních dovedností
praktických cvičení, jaká forma otázek a struktura rozhovoru je pro děti a dospívající podporující, respektující a otevírá prostor pro získání důvěry. Praktická cvičení budou proložena teoretickým základem, jak vést rozhovor a jaké komunikační techniky při něm využívat. Účastníci získají vhled do pocitů a přemýšlení dětí, které si v dětství prošly rozpadem rodiny. Budou mít možnost získat zpětnou vazbu na svůj způsob vedení rozhovoru, kladení otázek a osobního nastavení při rozhovorech s dětmi.
Akreditovaný kurz Příběh jako cesta k rozvoji komunikačních dovedností pracovníků pracujících s dětmi a dospívajícími v rozpadu
Kurz je vhodný pro všechny začínající i zkušené pracovníky v přímé péči s dětmi i rodiči v rozvodu nebo rozchodu (např. OSPOD, sociální pracovníci, pracovníci v sociálních službách, psychologové, studenti těchto oborů, kteří se zajímají o práci s dětmi, vychovatelé, pedagogové atd.).
Kurz vedou vždy dva odborní lektoři (sociální pracovník a psycholog) a dva peer konzultanti.
Co se naučíte
Cílem vzdělávacího kurzu je posílit komunikační dovednosti, rozvíjet empatii účastníků, a to skrze osobní příběh peer lektorů – lidí s osobní zkušeností s rozpadem rodiny.
- Účastníci se budou lépe orientovat v potřebách a pocitech dětí, dospívajících, které procházejí rozpadem rodiny,
- prohloubí si znalosti o tom, jak vést rozhovor s ohledem na potřeby a pocity dětí a dospívajících,
- rozvinou své komunikační dovednosti, které jim pomohou lépe vést rozhovor s dítětem.
Akreditace u MPSV č. A2023/1556-SP/PC Maximální počet účastníků je 10.
Lektoři: Tereza Vránová, Martin Fűlep , Ondřej Toth a peer konzultanti organizace Jak Dál? z.s.
Rozsah kurzu: 8 hod.