ONLINE Kurz efektivního rodičovství

Jak porozumět chování svých dětí? Jak zvládat své reakce na jejich nepřiměřené chování?

Jak podporovat pozitivní chování? Jak naučit děti nést zodpovědnost za své chování?

Jak je vést k samostatnosti, spolupráci a zdravému sebevědomí?

Pokládáte si také tyto otázky, stejně jako většina dnešních rodičů?

Jednou z cest, která vede k vytváření pevnějších, spokojenějších a hlavně fungujících vztahů mezi rodičem a dítětem, je vzdělávací program Efektivního (pozitivního) rodičovství. Kurz je veden zážitkovým způsobem, kdy rodič na základě vlastního prožitku má možnost lépe porozumět chování svého dítěte. Podporujeme vzájemnou úctu, respekt, důvěru a povzbuzování.

Čeká vás osm setkání a témat, nové dovednosti a rozvoj schopností, které vám pomohou zvládat všechny každodenní těžkosti, se kterými se při výchově svých dětí nejčastěji rodiče potýkají. Kurz efektivního rodičovství je vystavěn na principech individuální psychologie MUDr. Alfréda Adlera. Kurz je veden v uzavřené skupině.

Program setkání:

1. Základní stavební kameny efektivního rodičovství

2. Rozvíjení vlastní sebedůvěry rodiče

3. Rodinná atmosféra, sourozenecké konstelace

4. Pochopení nesprávného chování dětí, řešení problémů

5. Povzbuzování – budování sebedůvěry dítěte

6. Komunikace – jak dítěti naslouchat, abychom mu rozuměli, jak s dětmi hovořit, aby nám naslouchaly

7. Přirozené a logické důsledky chování – cesta k samostatnosti

8. Disciplína, rodinná pravidla, rodinné rady

Lektorkou kurzu je certifikovaná lektorka Mgr. Marcela Anežka Kořenková, psychoterapeutka, konzultantka v oblasti rodičovského a vztahového poradenství a lektorka vzdělávacích programů pro dospělé.

Co nám napsali účastníci o minulém setkání?

„Když jsem přicházela na první setkání kurzu, byla jsem trochu zoufalá z našich neposlušných dětí. Ne že by se během kurzu staly poslušnějšími, ale já jsem během kurzu získala návod, jak to jde dělat jinak. Ačkoliv je pro mě používání naučených způsobů komunikace stále dost těžké, přece jen je tu již naděje, že se to může zlepšit.“ V.

„Důvodem, proč jsem začal kurz navštěvovat, byla potřeba zdokonalovat se ve svém rodičovství, nestát na místě, neopakovat chyby rodičů. Pro nás s manželkou bylo nejdůležitější zastavit se a podívat se na výchovu novým úhlem pohledu. Dopřát si čas na uvědomění si svých chyb a hledat „jak na to jinak“. Také téma komunikace nám pomohlo pročistit si manželské rozhovory. Stáli bychom s manželkou o další navazující semináře. Přes velkou únavu náročných střed bylo pro nás každé setkání KER obohacením. Díky.“ D.K.

„Pro mě osobně byl největší přínos asi v tom, že jsem si uvědomila, že bych měla vést děti více k samostatnosti, odpovědnosti a nechat je nést důsledky jejich rozhodnutí. Mám sklon spíše k ochranné a pečující roli, jak jsem to znala z původní rodiny a na sobě a svých sourozencích vidím, jaké to může mít neblahé následky (nižší sebevědomí, nerozhodnost, nasamostatnost a pod.). A zda bych kurz doporučila dalším rodičům? Ano, určitě.“ P.

„Již po prvním setkání mi začalo docházet, proč já i ostatní dělají to, co dělají, co je tím motivem a co mohu zlepšit, na co se zaměřit u staršího syna, který zvlášť si vynucuje pozornost. Silným bylo pro mě i téma povzbuzování. Používala jsem jako motivaci chválu, ale nejednou jsem si připadala jako obchodník, či spíše manipulátor.“

Kdy kurz probíhá?

Termíny online setkání: 2. 2. , 9. 2. , 16. 2. , 23. 2. , 2. 3. , 9. 3. , 16. 3. a 23. 3. 2021 (Každé úterý)

Vždy v čase 19:00 – 21:30.

Po přihlášení do kurzu Vám zašleme odkaz na každé setkání do emailu.

Co za to? Díky podpoře Ministerstva práce a sociálních věcí, Olomouckého kraje a města Přerova platíte pouze administrační poplatek 200 Kč.

Máte dotazy? Můžete nám napsat na info@jakdal.eu , zavolat naší Dance Kroutilové na tel: 604 267 221, nebo nám napsat do messengeru.

Jak se přihlásit? Vyplnit přihlášku můžete zde.

Událost je ukončena.

Datum

02. 02. 2021
Expired!

Čas

19:00 - 19:00

Cena

200 Kč
Přesunout se na začátek
CZE | ENG | GER