Devatero úspěšného rodiče Židlochovice

Devatero úspěšného rodiče je ucelený zážitkově vzdělávací kurz. Vytvořili jsme ho pro rodiče, prarodiče
nebo pěstouny, kteří se zajímají o moderní trendy ve výchově, kteří si občas nevědí rady
s výchovou dětí anebo prostě jen chtějí zlepšit celkovou atmosféru v rodině a partnerských vztazích.

Z kurzu si odnesete konkrétní techniky a praktické návody pro zlepšení vztahů v rodině a pro takové pojetí výchovy, v němž z dětí krok za krokem vyrůstají lidé, kteří jsou samostatní, zodpovědní, sebejistí, kreativní, pohodoví a připravení se setkat s různými životními nástrahami a zdravě se s nimi vypořádat.

Jak pracujeme?
Výchovné přístupy, s nimiž seznamujeme rodiče v našich kurzech, vycházejí z předpokladu, že základem fungování dobrých vztahů v rodině i ve společnosti je zodpovědnost všech členů. Naším cílem je tedy výchova zodpovědných jedinců, přičemž vycházíme z principů rovnosti a vzájemného respektu. Rovností rozumíme stejnou lidskou cenu a důstojnost. Naše pojetí výchovy poskytuje dětem možnost volby a také zkušenost s důsledky vlastních rozhodnutí. V tomto výchovném systému hraje významnou roli pochopení vlastních dětí i sebe sama, pochopení jejich i vlastních negativních projevů a emocí.

Naše vzdělávací aktivity vycházejí z individuální psychologie Alfreda Adlera a navazují na podobné programy, které již po desetiletí účinně fungují např. v Kanadě.

Kurz Devatero úspěšného rodiče jsme složili z devíti vzájemně provázaných lekcí. Program vždy vede odborný lektor s praxí a vlastní rodičovskou zkušeností.

Kurzem v Židlochovicích vás provede Mgr. Gabriela Vybíralová, vystudovala pedagogiku na Jihočeské univerzitě. Od roku 2010 se intenzivně věnuje doprovázení a vzdělávání rodičů a osob, které pracují s dětmi. Osobně doprovázela a vzdělávala více jak 800 rodičů, pěstounů aj. Společně s manželem doprovází tři děti.

Program kurzu:
1. Principy rodičovství založeného na demokratickém výchovném stylu
2. Výchovné stereotypy převzaté z původní rodiny
3. Cíle nevhodného chování dětí
4. Posílení sebeúcty a sebedůvěry dítěte
5. Přijímání dětských emocí
6. Vyjadřování vlastních emocí
7. Nastavení řádu a pravidel v rodině
8. Alternativní přístup k řešení konfliktních situací
9. Výchova jako dům s pevnými základy

Kdy kurz probíhá?
Termíny 4 setkání: pondělí 17.10., 31.10. , 14.11., 28.11.2022. Vždy v čase 17:30 – 20:30.

Co za to?
Díky podpoře Ministerstva práce a sociálních věcí, Olomouckého kraje, Statutárního města Olomouce a města Přerova zaplatíte dotované kurzovné 600 Kč za jednotlivce a 1000 Kč za rodičovský pár před začátkem kurzu.

Máte dotazy?
Můžete nám napsat na media@jakdal.eu , zavolat naší koordinátorce Báře Kostíkové na tel: 776 192 890, nebo nám napsat do messengeru.

Událost je ukončena.

Datum

17. 10. 2022
Expired!

Čas

17:30 - 20:30

Více info

Přihlašte se zde

Kde

Stodola
Stodola, Legionářská 950, Židlochovice
Přihlašte se zde
Přesunout se na začátek
CZE | ENG | GER