Poradenství pro rodiče

Poradenství pro rodiče aneb Sdílená starost, poloviční starost

Individuální poradenství dle potřeb rodičů

Délka jednoho setkání se pohybuje okolo 60–90 minut

Poradenství vede naše sociální pracovnice Dana Kroutilová

U našeho oranžového kulatého stolu se můžete potkat s řadou lidí, kteří Vám mohou pomoci získat informace, které potřebujete vědět, abyste udělali další krok, získat odpovědi na Vaše otázky, zjistit, jak probíhal rozhovor s Vaším dítětem/dětmi, domluvit se na dalším postupu apod.

S kým se v rámci poradenství pro rodiče můžete potkat?

V naší organizaci pracují sociální pracovníci, psychologové, terapeuti a peeři. Nevíte, co slovo peer znamená? Nevadí, řekneme Vám to.

Peer je mladý člověk ve věku 18–26 let, který si v dětství prošel rozpadem rodiny. Je připraven s Vámi o svých zkušenostech z pohledu „dítěte“ mluvit a nabídnout Vám svůj pohled a možná i poradit, co dítě v podobné situaci potřebuje.

Poradenství pro rodiče poskytuje naše sociální pracovnice Dana KroutilováDle Vašich individuálních potřeb se můžete potkat i s naším psychologem nebo s již zmiňovaným peerem.

Krátká ukázka osobního příběhu

„Když mi byly 4 roky, tak se naši rozvedli. Byla jsem malá a moc si toho nepamatuju. Jde spíš o to, co přišlo pak – 10 let střídavé péče. Týden u mámy, týden u táty, prostě takové malé klubíčko s batůžkem a stále na cestách. Byla jsem ukázkové dítě, všichni se mě ptali, jak to zvládám, ale mě to přišlo naprosto normální. Nikdy jsem ani nic jiného nezažila. Prostě to nějak šlo dál. Svoje rodiče považuju za nejlepší mámu a tátu, jaké jsem mohla dostat. Proto pro mě bylo velmi těžké, když jsem se v pubertě rozhodla, že už toho mám dost a chci bydlet na jednom místě…“

Jak to dopadlo? Můžete se zeptat sami našeho peera…

Účast na programu je pro rodiče i děti ZDARMA.

Kontaktujte nás

Mgr. Dana Kroutilová

+420 604 267 221

Napište nám
Přesunout se na začátek
CZE | ENG | GER