Kroužek Dětský průvodce rozvodem

Dětský průvodce rozvodem = skupinová práce s dětmi

Ahoj! Jmenuji se skřítek EMOUŠ a na programu Dětský průvodce rozvodem se budeme potkávat. Těším se na vás!

Pro děti ve věku 6–12 let

Ve skupince je minimálně 6 dětí

Kroužek vedou dva průvodci

Pravidelné setkávání 1× týdně

Délka trvání 90–120 minut (v závislosti na počtu děti)

Kroužek Dětský průvodce rozvodem je určený dětem ve věku 6–12 let, které jsou vlivem rozvodu/rozchodu rodičů v obtížné a často nesrozumitelné situaci.

Jedná se o dětskou doprovázející skupinu, která dětem pomáhá se v situaci zorientovat a lépe ji přijmout. Skupina dětí nabízí sdílení svých myšlenek, přání, pocitů a zkušeností v přátelském, hravém a bezpečném prostoru. Kromě prožitkového prvku, děti v kroužku uzavírají nová přátelství a jsou obohaceny o zjištění, že i někdo jiný může prožívat něco podobného, jako ony samotné.

Děti mohou rozvod rodičů zvládnout lépe s pomocí dalších kamarádů ve skupině, kteří společně prožívají podobné emoce a příběhy.

Věkové období 6 až 12 let bylo vybráno pro jeho hravost, tvořivost a přátelskost, ale také pro možnou rizikovost s ohledem na změny spojené se vstupem do školy, ale i počínajícím obdobím prepuberty, které je náročné ve smyslu utváření se a prosazování svojí identity a názoru. Věkové rozpětí vnáší do skupinky dětí různorodost názorů, pohledů a zkušeností. Děti nejsou do ničeho tlačeny, mohou se do připravených aktivit zapojit, anebo být jen posluchači. Důležité je, aby se dítě v kroužku cítilo dobře, dostalo se mu podpory a pocitu bezpečí. Pro komunikaci s dětmi využíváme různé kreativní pomůcky, které nám umožňují o těžkých tématech s dětmi mluvit ve formě hry.

Kdy a kde se budeme potkávat

Každou STŘEDU 15.30–17.00 hod.

Smetanova 7A, Přerov (dvorní trakt)

Začínáme 23. 9. 2020!

Účast na programu je pro rodiče i děti ZDARMA.

Co je potřeba k přihlášení

V případě, že se rozhodnete své dítě do tohoto kroužku přihlásit, je nutný souhlas obou rodičů. Důvodem je minimalizace případných konfliktů mezi rodiči a aktivní spolupráce průvodců s rodiči a dítětem.

Zpětná vazba dětí

jak_dal_zpetna_vazba

„Když mi bylo 10 let přišla za mnou moje maminka a řekla mi, že si s tátou nerozumí a rozvedou se. Ten moment si pamatuji dodnes a myslím, že mi v hlavě zůstane navždy. Nerozumněla jsem, co se děje kolem mě a nedovedla si představit, co mi rozvod rodičů přinese do života. Cítila jsem velký smutek a plakala. Mojí mamky jsem se začala ptát na nejrůznější otázky, které se týkaly táty a toho, kdy ho budu vídat. Moje představa byla taková, že už asi nikdy. Táta se odstěhuje někam daleko a už ho nikdy neuvidím. Můj táta mi k tomu nic neřekl. Jen, že budu s maminkou a budeme se vídat…“

Kontaktujte nás – průvodkyně pro kroužky v Olomouckém kraji

Bc. Tereza Vránová

+420 774 989 128

Mgr. Martina Schotliová

+420 604 246 769

Napište nám
Přesunout se na začátek
CZE | ENG | GER