Webinář: Jak to bylo dál po rozvodu rodičů? 12. 11. 2020 od 20:00

Poslechněte si příběhy mladých, kteří si před několika lety prošli rozvodem svých rodičů. Budou s vámi otevřeně sdílet své příběhy, kterými je možné se inspirovat. Možná mají za sebou už něco, co právě teď řešíte u vás doma.

Webinář proběhne 12. 11. 2020 od 20:00. Předchozí registrace není nutná. Přihlásit se můžete zde: Jak to bylo dál po rozvodu rodičů?.

Jak je to v životě ovlivnilo? Jaké jsou jejich zkušenosti se střídavou péčí? Jak to bylo s financemi? Komunikací mezi rodiči? Jaký je jejich vztah s novými partnery rodičů a nevlastními sourozenci? Co na tom bylo nejsložitějšího? Poznamenalo je to? Co je udělalo silnějšími? Co šlo udělat lépe?

  • Anny byla ve střídavé péči, oba rodiče má moc ráda, ale cítila, že potřebuje mít jeden domov. Nechtěla si mezi rodiči vybírat, aby jim neublížila. Střední školu šla tedy studovat do jiného města a dál bydlela u prarodičů.
  • Honza žil taky ve střídavce, ale oba domovy byly naprosto odlišné. Každý rodič upřednostňoval úplně jiný výchovný přístup. Nikdo se ho taky nikdy nezeptal, jak by si to přál. V plnoletosti si pak změnil své příjmení kvůli komplikovanému vztahu s tátou.
  • Anička se ze dne na den odstěhovala na druhou stranu republiky. Přišla tak o část rodiny, blízké, všechny kamarády, ale hlavně o druhého rodiče.
  • Matěj si vyzkoušel několik typů péče. Výhradní péči otce, matky i střídavku. Mohl si vždy vybrat, kde chce být.  V průběhu života si zvykal na několik nových sourozenců a to nebylo vždy lehké.

Když se k webináři připojíte, potkáte se se dvěma z nich, poslechnete si jejich příběh a můžete se zeptat na to, co zajímá Vás.

Naše aktivity jsou bezplatné díky podpoře Ministerstva práce a sociálních věcí (projekt Emoce a co s nimi) a Olomouckého kraje.

Napsat komentář

Přesunout se na začátek
CZE | ENG | GER