Bezplatné webináře o duševním zdraví

Pokud vás zajímá duševní pohoda dětí, a co dělat, když je potká nějaké duševní nesnáze, náročná situace nebo třeba rozchod rodičů, připojte se k našim listopadovým bezplatným webinářům. Registrovat se můžete v Kalendáři na webu nebo přes facebookové události. Na e-mail vám před začátkem zašleme link k připojení na webináře. Pak už vám stačí jen zapnout v daném termínu PC, uvařit si čaj a poslouchat. Těšíme se na viděnou!

Jak rozpoznat u dítěte duševní nesnázi a co dál

Termín: 3. 11. 2022 18:00- 19:30

Facebooková událost

Setkání, na kterém budeme mluvit otevřeně o duševních nesnázích. O tom, jak rozpoznat signály, že se s mým dítětem něco děje, jak postupovat a na koho se obrátit. Řekneme si o tom, jaké překážky se mohou objevit na cestě k duševní pohodě v oblasti péče o duševní zdraví v systému i každý sám u sebe a jak je překonat.  Můžete si poslechnout osobní příběh mladého člověka o životě s duševní nesnází diskutovat s námi i ptát se.

Potkáte se s psychologem Martinem Fülepem a peer konzultantkou Katkou. Oba pomáhají dětem, mladým i dospělým v organizaci Jak Dál? z.s. společně s týmem dalších psychologů a sociálních pracovníků.

Dopady rozpadu rodiny na duševní pohodu dítěte a co dál

Termín: 16.11. 2022 18:00 – 19:30

Facebooková událost

Rozpad rodiny se dětí dotkne vždy. S ohledem na svůj věk, charakter nebo emoční vyzrálost bude tuto životní situaci každé dítě i rodič prožívat a zvládat jiným způsobem. Pro zvládnutí náročné situace potřebují děti právě své rodiče, se kterými budou procesem změny procházet. 

Co můžete pro své dítě udělat? Jak udržet duševní pohodu dítěte? Jak dítě vnímá změny v rodině? Jak s dítětem o rozvodu mluvit? Jak to nepokazit? 

Spolu s mladými lidmi, kteří zažili rozvod svých rodičů se podíváme na jejich dětství a jak je změny v jejich životech ovlivnili a jestli vůbec. Budeme se bavit o emocích, které je provázely, jejich duševní pohodě, zkušenostech, ale nabídneme i možnosti/doporučení, co dělat, když se rodina rozpadá. Webinářem vás provede vedoucí olomoucké organizace Jak Dál? paní Tereza Vránová.

Na webináře se můžete přihlásit na Facebooku nebo webu organizace.

Pokud se vy nebo někdo z vašeho okolí nachází aktuálně v nějak tíživé situaci nebo máte zájem jen o prevenci či informace, můžete navštívit Facebook nebo Instagram Jak Dál? z.s., případně si přímo přes web dohodnout schůzku. Organizace poskytuje individuální podporu dětem a studentům do 25 let při zvládání duševních nesnází a rodinám pomáhá zvládat období rozvodu či rozchodu rodičů. V týmu máme psychology, terapeuty, sociální pracovníky a peer konzultanty – mladé lidi, kteří si prošli nějakou duševní nesnází a nyní sdílejí své zkušenosti a pomáhají rodinám nahlédnout na jejich aktuální situaci nahlédnout z jiného úhlu.

Organizace Jak Dál? z.s.  realizuje webináře v rámci své osvětové kampaně podporované Ministerstvem zdravotnictví a Olomouckým krajem a díky podpoře Jihomoravského kraje.

Přesunout se na začátek
CZE | ENG | GER